BİZ SİZİ ARAYALIM


ANASINIFI

20160713_143224

Anasınıfı 5 ve 6 yaş grubunu kapsayan önemli bir bölümdür. En genç öğrencilerimize dikkatlice entegre edilmiş 2 senelik eğitim ve öğretim sunar. Bu dönemde her öğrencilerimizin gelişimi dikkatlice gözlemlenmektedir. Okulumuzda elit eğitim ve öğretim ortamları oluşturmak ana hedeftir. Öğrencilerimizin sosyal-duygusal, zihinsel, dil, fiziksel ve yaratıcı gelişimleri anasınıfı programımızın temelini oluşturmaktadır;

Temel alanlar:

  • Kişisel, Sosyal ve duygusal gelişim

  • Dil ve iletişim

  • Fiziksel gelişim

Özel alanlar:

  • Okuma

  • Matematik

  • Sanat ve dizayn

  • Çevreyi anlama

Tüm okul bireylerinin öğrencinin aktif ve sürekli öğrenen olması için desteklenmesinde önemli rol oynadığına inanıyoruz. Öğrencilerimizin kendilerini iyi hissetmesi ve tam potansiyellerine  ulaşmaları bizim için önemli.

Ev ve okul işbirliğine ayrıca önem veriyoruz. Sizinle ve çocuğunuzla birlikte yakından çalışmanın çocuğunuzun yaşam boyu öğrenen birey olma yolunda mükemmel bir temel oluşturacağına inanıyoruz.

Anasınıfındaki felsefemiz;

Her bir öğrencinin benzersiz bir birey olduğuna inanıyoruz. Çocuklar doğal birer sorgulayıcıdırlar ve özgün, farklı öğrenme ortamları sağlanırsa ve akranları ile etkili iletişime geçebilirlerse kendi bilgilerini geliştirebileceklerdir. Çocuklar çoklu zekaya sahiptirler ve farklı yollarla öğrenirler. Çocukların doğalarında iletişime geçme çevrelerinde olup biten hakkında yorum yapabilme yeteneğine sahip olduğuna inanıyoruz.

Velilerin çocukların anadil gelişimde çok önemli olduğuna inanıyor ve velilerimizin okul hayatına paylaşılan materyallerin öğrenciye okunmasını ile yardımcı olmalarını teşvik ediyoruz. Veliler rol modeli olarak çocuklarının bağımsız birey olmalarında ve öz-kontrol gelişime önemli katkı sağlayacaklardır.

Öğretmenlerin öğrencilerin kendilerini emin ve güvende hissetmelerini sağlayacak ortamı oluşturduklarına inanıyoruz. Öğretmenler öğrencilerin önemseyen, öz güveni biçimlendiren ve öğrencilerin kendilerini yeterli görmeleri için çalışırlar. Öğretmenler uzmanlıklarını kullanarak özgün öğretim ortamları ile öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarına cevap verirler. Öğretmenler öğrencilere geri dönütlerle hedeflerini güncellettirilerek kendi gelişimleri hakkında farkındalık oluştururlar.

Bahçeşehir Amerikan Kültür Koleji A.Ş.
Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Delta Sok. No:20/22 Başakşehir, 34538, İstanbul

Danışma Hattı :
0850 800 22 55

0546 800 22 50