BİZ SİZİ ARAYALIM


İLKOKUL

BAKK’ta öğrencileri çok sıkı ve dengeli uluslararası yönü olan bir eğitime odaklar, onları tam potansiyellerini anlamaları için hazırlar ve başarılı ve sorumlu dünya vatandaşı olmaları için ilham veririz.

 

Okul öncesi eğitim, insan yaşamının ilk altı yılını kapsayan, hayata dair tüm bilgi, beceri ve tutumların şekillendiği önemli bir süreçtir. 

 

İlkokulumuz canlı, sıcak ve öğrenme için bir ilham verici bir ortamı vardır. Güçlü yanımız olan öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına cevap vermekle gurur duymaktayız. Öğrencilerimizin merak etme duygularını desteklemekte ve küçük yaştan itibaren hayat boyu sürecek öğrenme sevgisi geliştirmelerine yardımcı olmaktayız. BAKK’ta öğrenciler mutlu, motiveli ve uzman eğitim kadrosunun gözetiminde  dünya vatandaşı olma yolunda eğitim görmektedirler.

 

BAKK öğrencilerin sınıfın dışında da deneyim ve keşif yapmaları için öğrenim imkanları sunmakta.

 

Çağdaş eğitim-öğretim ortamında öğrencileri çağın ötesine taşıyacak tüm etkinliklerin uygulanmasına olanak sağlayan en son teknoloji ile donatılan sınıflarda, dokunmatik ekranlı ve bilgisayarlı akıllı tahtalar bulunur.

 

Öğrenciler, çağdaş ve bilimsel gelişmeler doğrultusunda düzenlenen sanat ve müzik atölyeleri, açık raf sistemli kütüphane ve robotis ve akıl oyunları odaları, kapalı ve açık hava spor alanları ile bilgi ve sosyal gereksinimlerini hızlı ve doğru bir şekilde karşılayabilecekleri güzel, ferah bir ortamda öğrenimlerini sürdürürler.

 

Temel bilgi ve becerilerin kazandırıldığı ilkokulda “Anadil Öğretimi”ne özel bir önem verilir. Bu amaçla yapılan kitap okuma, yorumlama, analiz etme ve yazma çalışmaları, müfredatta önemli bir yer tutar. BAKK’ ta yabancı dil bir ders değil yaşam biçimi olarak algılanır. Türk ve yabancı öğretmen kadrosuyla yabancı dil eğitimi her seviyede yoğun bir program takip edilerek uygulanır.

 

Eğitim-öğretim uygulamalarının her aşamasında velilerle etkin bir işbirliği sağlanır. Düzenlenen seminer, toplantı ve konferanslarla veli eğitimleri gerçekleştirilir. Rehberlik Birimimiz, öğrencilerin bireysel gelişimlerini ve farklılıklarını izler, yaş dönemlerine bağlı olarak yaşanabilecek sorunları önceden engellemeyi ve doğru davranışların edinilmesini hedefler.

Bahçeşehir Amerikan Kültür Koleji A.Ş.
Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Delta Sok. No:20/22 Başakşehir, 34538, İstanbul

Danışma Hattı :
0850 800 22 55

0546 800 22 50